Fotogaléria|

Dňa 29.5.2024 sa v „LIPKA“, ZSS Lipová konala akcia s názvom „Jarné tvorivé dielničky“. Akcia bola zameraná na hlavnú charakteristiku jari, ktorou sú KVETY.

Pod rukami šikovných prijímateľov sociálnej služby (ďalej PSS) – nie len „domácich“, ale aj PSS z „KAMILKA“, ZSS Maňa a PSS z „KREATIV“, ZSS Klasov, ktorí prijali pozvanie, a taktiež v neposlednom rade aj pod rukami šikovných žiakov 7. ročníka ZŠ Lipová, vznikali krásne výrobky, ktoré doslova zrazu rozkvitli rôznymi spôsobmi.

Tvorivosti sa medze nekládli a všetci zúčastnení si mohli vytvoriť výrobok, ktorý bol jedinečný, nápaditý a krásny.

PSS a žiaci ZŠ nechali „rozkvitnúť“ strom – bola to tvorivá skupinová aktivita, ktorej sa zúčastnili naozaj všetci prítomní. Postupne spoločnými silami a lepidlami prilepovali kvietok po kvietku k prázdnym konárom nakresleného stromu, čím mu vytvorili rozkvitnutú korunu.

Ďalšie tvorivé aktivity, ktoré si mohli vyskúšať boli už individuálnejšie.

Maľovali sa kvety na obkladačky podľa vzoru, avšak vlastnej fantázie. Vyrábali sa dekoračné kvetiny do kvetináčov, ktoré spestrovali ešte nerozkvitnuté kvetináče a taktiež „stromčeky šťastia“, ktoré boli zdobené gombíkmi, mincami, umelými kvetmi alebo korálkami.

Každý, kto sa aktívne zapojil do vyrábania, si vlastný výrobok mohol vziať so sebou, aby mu doma robil radosť a pripomínal hŕbu zábavy, ktorú si užili na tvorivých dielničkách.

Všetkým teda úprimne ďakujeme, že prišli, dúfame, že sa im tu páčilo a že sme ich niečo nové naučili a tešíme sa na ďalšie príjemné tvorivé spoločné stretnutie.

Comments are closed.

Close Search Window