Fotogaléria|

,,Vonku fúka metelica,
poďme domov pobaviť sa,
zídeme sa všetci
pri teplučkej peci. „

znie básnička o februári a fašiangoch od spisovateľky Boženy Trilecovej. Fašiangy sú už tradične časom plesov, karnevalov a zábav. Dňa 8.2.2016 sa aj v ,,LIPKE“, Zariadení sociálnych služieb Lipová uskutočnila fašiangová zábava v maskách. Hoci metelica nefúkala, počasie veru veľmi príjemné nebolo. Preto sme nesmierne radi, že aj napriek daždivému dňu, naše pozvanie prijali zariadenia sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja – ,,KREATIV“ ZSS Klasov, ,,DOMUM“ ZSS Krškany, ,,KAMILKA“ ZSS Maňa, ,,HARLEKÝN“ ZSS Topoľčany. Naším hosťom bol aj Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých Okoč – Opatovský Sokolec v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja. Toto zariadenie je – tak ako aj „LIPKA“ ZSS Lipová – zapojené do Národného projektu deinštitucionalizácie a transformácie systému sociálnych služieb.

Po úvodnom privítaní sa všetci prítomní prijímatelia sociálnych služieb predstavili v maskách od výmyslu sveta. Okolo nás sa hemžili predstavitelia rôznych profesií – lekári, vojačka, kominár, údržbár, duchovný a ďalší. Nechýbali však ani známe rozprávkové či filmové postavičky, napr. filmový Avatar, indiánska postava Winnetou, piráti z Karibiku, westernoví kovboji, kráľ a kráľovná či mušketier d´Artagnan. Po promenáde všetkých masiek nasledovala diskotéka a občerstvenie. Spestrením zábavy bola tombola, počas ktorej dostali ocenenie všetky masky, nakoľko darčeky si zaslúžili všetci zúčastnení pre svoju šikovnosť, nápady a kreativitu.

Fašiangovou zábavou sme v ,,LIPKE“ ukončili čas karnevalov a plesov a pripomenuli si blížiace sa pôstne obdobie, ktoré potrvá až do príchodu veľkonočných sviatkov.

Veríme, že všetci sa u nás cítili výborne, odniesli si dobrú náladu, pekné spomienky, veľa nových zážitkov a nadviaza aj nové priateľstvá. Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie.

„LIPKA“, ZSS Lipová

Comments are closed.

Close Search Window