Fotogaléria|

Pani Jeseň si podáva ruku s pani Zimou, pomaly a nenápadne prichádza čas adventu a s ním spojená aj príprava na vianočné sviatky.

Na rozlúčku s jesenným obdobím, sa dňa 27.11.2015 v Zariadení sociálnych služieb „LIPKA“ v Lipovej uskutočnili tvorivé dielne s názvom „Zlatá jeseň“.

Naše pozvanie prijali zariadenia sociálnych služieb – „KREATÍV“ ZSS Klasov, ,,DOMUM“ ZSS Krškany, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja. Pozvanie prijali aj dievčatá a chlapci zo Základnej školy v obci Lipová. Nechýbali ani vzácni hostia – podpredseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Ing. Ladislav Marenčák a poslankyňa Nitrianskeho samosprávneho kraja Ing. Helena Bohátová, PhD. Prítomných privítal Mgr. Ivan Trnka – riaditeľ ZSS Lipová.

Všetci prítomní si v tvorivej dielni mohli vyskúšať tradičné, ale aj menej tradičné techniky zhotovovania výrobkov z prírodných materiálov. Samozrejme – všetky boli spojené s jesennou tematikou. Vyskúšali si maľovanie na sklo, výzdobu jesenného košíka, výrobu jesennej kytice, tekvicového panáčika či pozdravu.

Tvorivé dielne prebehli v príjemnej a veselej atmosfére. Všetci prítomní boli takí zaujatí vlastnoručnou tvorbou, že si ani neuvedomili rýchlo ubiehajúci čas. Na záver svoje šikovné ruky mohli zúčastnení ukázať na krátkej spoločnej prehliadke prác a každý si svoj výrobok zobral so sebou domov.

Spoločné stretnutie bolo zároveň skvelým miestom pre vzájomnú komunikáciu a odovzdávanie si skúseností s tvorením.

Po občerstvení sme deň ukončili srdečným rozlúčením sa so všetkými prítomnými. Veríme, že si všetci so sebou odniesli ďalšie nové zážitky, spomienky a dobrú náladu. Dúfame, že bude stále viac a viac príležitosti a možností pri ktorých sa budeme môcť stretávať.

,,LIPKA“, ZSS Lipová

Comments are closed.

Close Search Window