Dňa 18.07.2022 zavítali do obce Lipová chovatelia exotických zvierat, aby usporiadali výstavu jašterov a hadov spojenú s prednáškou. Výstava sa konala v priestoroch areálu Základnej školy. Aj niektorí naši odvážni prijímatelia sociálnych služieb (PSS) prejavili záujem o výstavu.

Výstava bola zameraná na priblíženie života plazov z Ameriky, Ázie, Afriky a Európy. Prednáška bola veľmi pútavá a obohacujúca nielen o zážitky ale aj o vedomosti. Na všetky zvedavé otázky ochotne odpovedali odborne školení chovatelia. Pozreli sme si viacero druhov hadov, jašterov, pavúkov a iných exotických zvierat. Na výstave sme mohli vidieť dokonca aj myši a zajace. Zážitkuchtiví dobrovoľníci si mohli hada aj pohladkať. Aj medzi našimi PSS sa našli dvaja odvážlivci, ktorí ich pohladkali. Napokon sme si pochutnali na cukrovej vate a džúse.

Naši prijímatelia sociálnych služieb boli s akciou nadmieru spokojní a prejavili veľký záujem zúčastniť sa podobných výstav i v blízkej budúcnosti.

Mgr. Róbert Schwarcz